Spolupráce s FOREWEAR

Už 10 let smysluplné spolupráce FOVY se značkou FOREWEAR

V průběhu celého roku firmy řeší otázku, jaké smysluplné a udržitelné firemní propagační předměty a dárky na Vánoce i pro různé akce připravit. Možná i Vy právě teď přemýšlíte, jaké výrobky zvolit a jakým směrem se vydat, a my máme osvědčené řešení.

V letošním roce (2023) to bude už 10 let, co spolupracujeme s projektem FOREWEAR. Z této spolupráce máme velkou radost a můžeme ji vřele doporučit. Projekt původně začal v roce 2013 jako charitativní aktivita a postupně se z něho stala iniciativa podporující udržitelný způsob života a principy cirkulární ekonomiky spolu se zapojením lidí s handicapem z našeho sociálního podniku.

Švadleny v naší chotěbořské šicí dílně šijí z recyklované netkané textilie
Švadleny v naší chotěbořské šicí dílně šijí z recyklované netkané textilie

Od roku 2013 vznikají v chotěbořské šicí dílně výrobky s designovým potiskem, které využívají firmy jako dárky pro zaměstnance, firemní partnery a klienty a také do uvítacích balíčků pro nové zaměstnance.

"V projektu FOREWEAR se snažíme o změnu v oblasti propagačních a reklamních předmětů. Ukazujeme, že mohou být praktické, designové, vyrobené z udržitelných materiálů a navíc šité v českém sociálním podniku. Vše vzniká z recyklovaných přebytků textilních výrob a s potiskem na míru pro každou organizaci, se kterou navážeme spolupráci," sdělila zakladatelka designové značky FOREWEAR a celé myšlenky projektu, Markéta Brychová (Borecká). Celý rozhovor s Markétou je k přečtení zde.

Markéta Brychová s barevně potištěnými výrobky (foto: Karel Choc)
Markéta Brychová s barevně potištěnými výrobky (foto: Karel Choc)

V naší šicí dílně tak vznikají organizéry, zápisníky v deskách z recyklovaného textilu, pouzdra na tablety, obaly na knihy, tašky na víno, kapsičky na doklady, desky na dokumenty, tašky na notebooky, dárkové tašky a další výrobky. Napište si o přehledný katalog všech výrobků.

Katalog výrobků FOREWEAR
Katalog výrobků FOREWEAR

Každý výrobek má obrandovaný design dle firemních barev zadavatele. Vznikají tak originální výrobky, u kterých je každý jednotlivý prvek (barva nitě a pruženky, saténový štítek, papírová visačka) pečlivě promyšlen, aby doladil celek. Výrobky lze odebrat jako daňově odečitatelnou položku v rámci náhradního plnění.

Zápisník pro Biopekárnu Zemanka s motivy perníčků
Zápisník pro Biopekárnu Zemanka s motivy perníčků

Tyto originální ekologické dárky si objednalo už více než 90 firem, např. společnosti IKEA, Tchibo, Veolia, ComAp, Mazars, Heureka Group, Skanska, T-Mobile, Kofola, Sodexo, GE Aviation, O2, Samsung, a mnoho ostatních. Výrobky vznikají také pro další organizace a instituce, např. pro Asociaci společenské odpovědnosti, Vysoké učení technické v Brně, ČVUT v Praze, Městské části Prahy atd. Portfolio designů již zrealizovaných zakázek pro firmy včetně fotek z celého procesu je možné nahlédnout zde.

Zápisník pro Asociaci společenské odpovědnosti a univerzální recyklovaná taška
Zápisník pro Asociaci společenské odpovědnosti a univerzální recyklovaná taška

Díky těmto zakázkám má práci pět až šest švadlen z naší chotěbořské šicí dílny. Jak to v naší šicí dílně vypadá a kdo přesně výrobky šije? Zde jsou příběhy švadlen, pod jejichž rukama výrobky vznikaly a některé z nich je stále ještě u nás šijí.

Dlouhodobou spolupráci se značkou FOREWEAR si pochvaluje také Vlasta Teclová, vedoucí šicí dílny FOVY v Chotěboři: "S Markétou, zakladatelkou FOREWEARu, jsem úplně ztotožněná, protože stejně jako ona nesnáším plýtvání, ať je to cokoli, a toto mi dává smysl. Navíc spolupráce s Markétou jako člověkem je úžasná, řekla bych, že přátelská, přeci jen spolupracujeme již 10 let. V průběhu let si dovoluji říci, že švadleny výrobu dovedly k dokonalosti, a byla bych ráda, kdybychom v tomto nastaveném "standartu" mohly pokračovat i v budoucích letech. V dílně si necháváme všechny designy, které se kdy šily, jsou velmi nápadité, někdy i vtipné, a pokaždé se těšíme, co přijde za nový design. Také mám svého favorita, a to je taška z černošedého recyklátu, a na tu nedám dopustit, resp. ji nedám z ruky, ještě se nestalo, že bych si ji nevzala do práce. Mám už třetí." :-)

Vedoucí šicí dílny Vlasta Teclová
Vedoucí šicí dílny Vlasta Teclová

Více se o celé spolupráci a šicím provozu dílny dozvíte v reportážním videu natočeném pro ČT1 v pořadu Gejzír o FOREWEAR nebo se podívejte na krátké video natočené společností Mazars, kde je vidět, jak také může probíhat firemní spolupráce vedoucí ke vzniku recyklovaných firemních vánočních dárků ušitých u nás.

Taška na víno pro spol. Happy Training & Consulting s natištěným QR kódem
Taška na víno pro spol. Happy Training & Consulting s natištěným QR kódem

V případě, že se rozhodnete pro výrobky ušité v naší dílně, Markéta Brychová, která zastřešuje a koordinuje všechny spolupráce v rámci značky FOREWEAR, Vás provede celým procesem a společně vybereme, jaký recyklovaný designový předmět bude pro Vás nejvhodnější. A díky tomu v naší šicí dílně v Chotěboři získají práci třeba právě na zakázce pro Vás. Podpoříte tím dobrou myšlenku neplýtvání, udržitelných propagačních předmětů, českou výrobu a pracovité ruce našich švadlenek z Vysočiny.

Těšíme se na Váš kontakt, Markéta a Vlasta a chotěbořské švadlenky

marketa@forewear.cz a vlasta.teclova@fokusvysocina.cz

Více o projektu také na: www.forewear.cz  

Paní Pavlínka zakončuje stehy u obalů na knihy pro spol. UP Česká republika
Paní Pavlínka zakončuje stehy u obalů na knihy pro spol. UP Česká republika